zachmurzenie duże
14°
11°
niedziela
Reklama
UG Kamienica Polska
W Kamienicy Polskiej otwarto ekopracownię
27 października 2021 r. | 12:05
0

W ramach konkursu „Zielona Pracownia”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej utworzono nowoczesną , ekologiczną pracownię, wyposażoną w różnorodne pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt multimedialny. Dzięki wsparciu finansowemu została wyremontowana sala, zainstalowano nowe oświetlenie i wykładzinę. Pojawiły się estetyczne ławki, krzesła i meble, a także nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. W wyposażeniu sali lekcyjnej znalazło się wiele pomocy służących do badania zjawisk przyrodniczych, zarówno w klasie, jak i w terenie. Sala wyposażona jest również w monitor interaktywny wraz z laptopem, który z pewnością pozwoli uczniom zgłębiać tajniki przyrody w sposób bardziej dla nich przystępny i interesujący.

W dniu 25 października 2021r. odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni, na które zostali zaproszeni goście. Po krótkim spotkaniu na szkolnym holu goście wraz z uczniami udali się do nowopowstałej pracowni, którą uroczyście otwarto poprzez symboliczne przecięcie wstęgi. Uczniowie klas VII i VIII pod kierunkiem Pani Żanety Samul zaprezentowali swoje działania w ramach realizacji projektu ekologicznego „Zacznij działać”, po czym przystąpili do przeprowadzenia doświadczeń z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego zakupionego w ramach projektu. Zebranym Gościom zaprezentowano krótką lekcję na temat fotosyntezy oraz ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem mikroskopów.

Nowopowstała pracownia umożliwi nie tylko skuteczną realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, ale także stworzy możliwość rozwoju zainteresowań i talentów w ramach edukacji ekologicznej w naszej gminie. „Leśna Baza Ekologów” ( tak została nazwana pracownia ) uruchomi nowe możliwości badawcze, przyczyni się do wzrostu zainteresowania osobliwościami przyrodniczymi najbliższej okolicy i zainspiruje młodzież do podejmowania działań na rzecz otaczającego ich środowiska naturalnego. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *