zachmurzenie umiarkowane
28°
25°
czwartek
Reklama
fot. Koleje Śląskie
W ferie pociągiem za darmo
28 stycznia 2019 r. | 12:27
0

Od 9 do 24 lutego dzieci i młodzież będą mogły podróżować bez biletu wszystkimi pociągami Kolei Śląskich. Taką ofertę przygotowały dla swoich najmłodszych pasażerów Koleje Śląskie i takie też wiadomości przekazał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podczas briefingu prasowego, w którym wziął udział także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. - To promocja transportu publicznego i ekologii – podkreślał marszałek Chełstowski.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przypomniał z kolei o systemie zniżek i bonusów, jakie wynikają z posiadania Karty Dużej Rodziny. – Dzięki Karcie, także poza feriami, rodziny z trojgiem i więcej dzieci mogą korzystać z ulg na przewozy regionalnymi kolejami w weekendy. Zniżki są także na podróż PKP Intercity. W naszym województwie mamy 2339 partnerów, którzy w ramach Karty Dużej Rodziny oferują różnego rodzaju bonifikaty na swoje usługi – mówił wojewoda.

Informacje dotyczące partnerów KDR można znaleźć na specjalnej mapie, udostępnionej na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki niej wiemy, iż w samym transporcie jest 331 partnerów Karty Dużej Rodziny. Również z KDR można taniej wyrobić paszport: dla rodziców przysługuje tutaj 50% zniżki, zaś dla dzieci aż 75%. /UW/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *