zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
czwartek
Reklama
yt
Uważajcie na oszustów w gminie Kamienica Polska
23 sierpnia 2021 r. | 11:23
0

W ciągu ostatniego tygodnia na terenie miasta i powiatu doszło do 3 kradzieży pod legendą na szkodę osób starszych. Apelujemy o przezorność oraz o to, aby nigdy nie wpuszczać obcych do swoich domów.

Przestępcy wciąż okradają starsze, samotnie zamieszkujące osoby. Pod różnymi pretekstami wchodzą do ich domów, a gdy już się znajdą w środku, nigdy nie wychodzą z pustymi rękami.

W ubiegłym tygodniu 3 seniorów straciło łącznie ponad 15 tysięcy złotych po tym, jak wpuścili do swoich mieszkań złodziei. W jednym przypadku złodzieje podszywali się pod pracowników wodociągów. Tym sposobem okradli 85-letniego mieszkańca Częstochowy. Do 78-latki przyszli naprawić awarię piecyka gazowego. Wyszli z łupem – ukradli ponad 6 tysięcy złotych. Z kolei do mieszkania 86-latki z Częstochowy zapukały 2 kobiety prosząc, by ta pokazała im jak wyglądają polskie pieniądze. Kobieta wyciągnęła wszystkie swoje oszczędności, by pomóc nieznajomym poznać walutę, chwilę później została okradziona. W każdej tej sytuacji seniorzy wpuszczali do swojego domu obce osoby. Podczas gdy jedna z nich zajmowała ich rozmową, druga plądrowała mieszkanie.

W poniedziałek (16 sierpnia) natomiast częstochowska policja otrzymała kilka zgłoszeń od seniorów, do których zadzwoniła osoba, podająca się za członka rodziny i pod legendą spowodowania wypadku drogowego prosiła o wsparcie kwotą ponad 100 tysięcy złotych. Na szczęście wszystkie te osoby były świadome zagrożenia i nie dały się oszukać. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *