zachmurzenie duże
14°
11°
niedziela
Reklama
Uwaga na drogach. Jest bardzo ślisko!
17 stycznia 2019 r. | 21:44
0

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Tylko minionej doby na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 49 kolizji. Do wielu z tych zdarzeń nie musiałoby dojść, gdyby kierowcy pamiętali o zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami czy o jeździe z odpowiednią prędkością. Co jednak zrobić, gdy znajdziemy się na miejscu zdarzenia, lub jesteśmy jego uczestnikiem? Śląscy policjanci przypominają jak zachować się w razie kolizji lub wypadku. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *