zachmurzenie umiarkowane
28°
25°
czwartek
Reklama
Starostwo uruchomi Powiatowe Przewozy Pasażerskie do Kamienicy Polskiej
14 kwietnia 2021 r. | 12:38
0

Starostwo Powiatowe w Częstochowie zamierza uruchomić Powiatowe Przewozy Pasażerskie na terenie naszego powiatu. Jak poinformował Adam Morzyk - członek Zarządu Powiatu w Częstochowie, Powiat stara się uruchomić nowe połączenia w co najmniej pięciu gminach. Dodatkowo, prowadzone są rozmowy z przedstawicielami gminy Olsztyn, Janów i Lelów w tym zakresie.

Od 1 września planowane jest uruchomienie pięciu linii:

1. Częstochowa – Kamienica Polska (Urząd Gminy) - linia przebiegająca przez Gminę Poczesna (obecnie trwają ustalenia z Gmina Kamienica Polska w zakresie przedłużenia linii do Osin i współfinansowaniu deficytu przez Gminę). Poprzez uruchomienie tej linii zapewnimy dostęp dla naszego LO w Kamienicy Polskiej dla młodzieży z terenu Gminy Poczesna. Być może spowoduje to zwiększenie ilości uczniów w tej szkole.

2. Częstochowa – Mykanów (Urząd Gminy) - linia ta poprowadzona będzie po DW 483 do Kokawy - obecnie trwają ustalenia z Gmina w zakresie przedłużenia linii do Borowna przez Łochynie i współfinansowaniu deficytu przez Gminę).

3. Częstochowa – Kłomnice (okolice kościoła/szkoły) - linia poprowadzona po osi drogi DK 91.

4. Częstochowa – Kruszyna - linia poprowadzona po osi drogi DK 91 do miejscowości Chorzenice, następnie przez Nieznanice, Borowno dopiera do Kruszyny. Prowadzimy ustalenia z Gminą Kruszyna w zakresie przedłużenia linia na odcinku Kruszyna – Bogusławice – Wikłów – Lgota Mała.

5. Częstochowa – Dąbrowa Zielona - linia przebiega przez gminy Mstów (Srocko, Brzyszów, Małusy), Janów (Żuraw Lipnik), Przyrów (Julianka , Przyrów) i dopiera do Dąbrowy Zielona przez Św. Annę.

Na uruchomienie powyższych linii, powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *