zachmurzenie duże
25°
23°
środa
Reklama
Spotkanie w sprawie profilaktyki chorób serca
23 października 2023 r. | 12:28
0

Starostwo Powiatowe w Częstochowie wraz z Kliniką Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Śląskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia Delegatura w Częstochowie, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie, Szpitalem im. R. Weigla w Blachowni, Regionalnym Centrum Chorób Serca i Naczyń Polskiej Grupy Medycznej Sp. z o.o., Centrum Medycznym INTER - MED w Częstochowie oraz Stowarzyszeniem Częstochowskim Amazonki zapraszają na spotkanie dotyczące profilaktyki chorób kardiologicznych pn. Zadbaj o Swoje Serce, które odbędzie się 26 października 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie, sala sesyjna nr 32, parter, godz. 11.00 – 14.00.

W programie, m.in.:
- Prof. dr hab. Agata Bielecka - Dąbrowa - kierownik Kliniki Kardiologii i Wad Wrodzonych Dorosłych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - prelekcja nt. „Wady wrodzone a niewydolność serca”,
- mgr Barbara Halkiewicz – magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego;
- Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia Delegatura w Częstochowie - informacje na temat aplikacji i portali internetowych Narodowego Funduszu Zdrowia (Internetowego Konta Pacjenta, Dieta NFZ, Moje Fizjo+, Akademia NFZ,
- możliwość wyrobienia karty EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ( kartę będzie można wyrobić na miejscu legitymując się dowodem osobistym), możliwość potwierdzenia profilu zaufanego);
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie – porady dotyczące rehabilitacji kardiologicznej, oferta szpitala w zakresie leczenia kardiologicznego;
- Szpital im. R. Weigla w Blachowni, Centrum Kardiologii Scanmed w Częstochowie – informacja na temat usług szpitala, jak również usług Centrum Kardiologii Scanmed w Częstochowie,
- Centrum Medyczne INTER - MED w Częstochowie - oferta kardiologiczna podmiotu leczniczego, informacja na temat możliwości wykonywania badań ekg, badań ukg oraz możliwości wykonania szerszej diagnostyki poprzez badanie Holtera serca, jak również badanie Holtera ciśnieniniowego;
- Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki – profilaktyka nowotworowa, samobadanie i samoobserwacja piersi;
- Poradnia Kardiologii Dziecięcej w Częstochowie – porady dotyczące schorzeń kardiologicznych u dzieci.

Spotkanie, ze względu na obecność zaproszonych gości i instytucji zajmujących się ochroną zdrowia ma na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności we wspomnianej dziedzinie. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje w sprawie można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 34 322 91 44.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *