zachmurzenie duże
16°
piątek
Reklama
Ruszyła rejestracja uchodźców i nadawanie im numerów PESEL w UG Kamienica Polska
16 marca 2022 r. | 11:28
0

Dziś, tj. 16 marca rozpoczęła się rejestracja uchodźców oraz nadawanie im numerów PESEL w Urzędzie Gminy Kamienica Polska. Ustawa stwarza podstawę prawną do legalnego pobytu w Polsce uchodźców przez 18 miesięcy. Zawiera także rozwiązania, które pomogą otoczyć uchodźców z Ukrainy opieką, przede wszystkim w zakresie zatrudnienia, kształcenia oraz opieki zdrowotnej w Polsce.

Zostanie również udostępniony wzór wniosku dla Polaków przyjmujących rodziny z Ukrainy, na podstawie którego będzie można ubiegać się o wsparcie finansowe. Środki wypłacane będą za okres maksymalnie 60 dni. Wnioski można składać od dziś.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *