zachmurzenie duże
środa
Reklama
fot. SP w Kamienicy Polskiej
Rok szkolny rozpoczęty
03 września 2019 r. | 10:13
0

Wczoraj w hali sportowej w Kamienicy Polskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej rozpoczęli rok szkolny 2019/2020.

Relacja ze szkolnego facebooka:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. O godzinie 9.00 w Gminnej Hali Sportowej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019-2020. Wsród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Kamienica Polska Pan Adam Tajber oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Tomasz Nowowiejski, którzy życzyli uczniom oraz nauczycielom wytrwałości oraz sukcesów w nowym roku szkolnym. Uczniowie klas VI przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w klimat nadchodzącego roku szkolnego.

Szczególnymi gośćmi inauguracji byli przedstawiciele Związku Kombatantów RP Panie Maria Walentek oraz Bogusława Nowotna. Społeczność szkolna zaprosiła również na uroczystość mieszkańców naszej gminy, którzy 1 września 1939r. nie rozpoczęli nauki w szkole z powodu wybuchu II wojny światowej. Dziś po 80 latach od tamtych wydarzeń w ramach akcji Przerwany Marsz Pani Lucyna Ćmiel i Pan Jan Wąsowicz znów przybyli do szkoly, by w symboliczny sposób dokończyć przerwaną wtedy edukację. W obecności Pocztów Sztandarowych Szkoły Podstawowej i Związku Kombatantów RP odśpiewany został Hymn Państwowy. O godzinie 10.30 zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele udali sie pod pomnik pamięci mieszkańców Gminy Kamienica Polska, by złożyć kwiaty i minutą ciszy uczcić pamięć poleglych.

fot. SP w Kamienicy Polskiej

fot. SP w Kamienicy Polskiej

fot. SP w Kamienicy Polskiej

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *