zachmurzenie małe
24°
21°
poniedziałek
Reklama
Przebudowa DK91 na odcinku Zawada – Siedlec Duży za ponad 119 mln zł
03 stycznia 2024 r. | 11:16
0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach poinformowała, że za nieco ponad 119 mln zł konsorcjum Firm NDI z Warszawy oraz NDI Sopot zajmie się przebudową DK91 na odcinku Zawada – Siedlec Duży.

Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunki komunikacyjne. Zadanie przewiduje przebudowę jezdni drogi krajowej nr 91, o długości ponad 5,5 km. Początek przebudowywanego odcinka zlokalizowany jest w rejonie skrzyżowania DK91 z ul. Długą w Zawadzie, następnie biegnie przez Romanów, Siedlec Mały aż do granicy Siedlca Małego i Dużego. W ramach inwestycji dostosujemy konstrukcję drogi do nośności 11,5 t/oś i przebudujemy skrzyżowania. Powstaną również ciągi piesze oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska. Na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego wpłynie m.in. wykonanie oświetlenia i sygnalizacji świetlnych. Działania z zakresu ochrony środowiska obejmą przebudowę i budowę przepustów, rowów przydrożnych, płotków herpetologicznych i osadników zawiesin. Na redukcję hałasu wpłynie budowa ekranów akustycznych.

Przebudowa drogi ma trwać do 18 miesięcy.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *