zachmurzenie umiarkowane
28°
25°
czwartek
Reklama
Nowy radiowóz dla policjantów z komisariatu w Poczesnej
04 października 2023 r. | 10:28
0

W poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się oficjalne przekazanie mundurowym z Komisariatu III Policji w Częstochowie, Poczesnej i Kłomnic nowych radiowozów.

Podczas spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Podkreślił wzorową współpracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa. Te nowoczesne i przyjazne dla środowiska radiowozy to Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym.

Władze naszego miasta oraz samorządowcy z poszczególnych gmin przekazali następujące środki:
- Urząd Miasta w Częstochowie- 50 tys. zł
- Gmina Poczesna - 25 tys. zł
- Gmina Kamienica Polska - 20 tys. zł
- Gmina Starcza - 5 tys. zł
- Gmina Kłomnice - 12.5 tys. zł
- Gmina Mykanów - 15 tys. zł
- Gmina Mstów - 12.5 tys. zł
- Gmina Rędziny - 12 tys. zł

Pozostałe środki pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji. Pojazdy te na co dzień będą pomagały w służbie policjantom, dbającym o bezpieczeństwo na terenie Komisariatu Policji III w Częstochowie oraz w obrębie gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza oraz Kłomnice, Mstów, Mykanów i Rędziny. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *