zachmurzenie duże
środa
Reklama
Kolejne składowisko odpadów
13 marca 2023 r. | 11:23
0

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy w ostatnim czasie ujawnili kolejne składowisko odpadów. Tym razem w województwie mazowieckim. Badania pobranych próbek substancji wykażą, czy były to odpady niebezpieczne.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach w sprawie zwalczania nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych na terenie kraju odkryli kolejne składowisko. Tym razem w Woli Wodzyńskiej w powiecie ciechanowskim woj. mazowieckim w jednej z wynajmowanych hal odkryli 330 mauzerów ( o pojemności 1000 litrów każdy) z substancją niewiadomego pochodzenia, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób a także powodować istotne zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym. Na miejscu oprócz śledczych z Częstochowy, pracowali strażacy, inspektorzy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Warszawy, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Ciechanowa, oraz biegli z zakresu fizykochemii, chemii odpadów i ochrony środowiska. Na miejscu wykonano oględziny i zabezpieczono substancje do dalszych badań.

Pod koniec 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie powołana została specjalna grupa śledczych, która pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach zajmuje się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych na terenie kraju. Efektem ich dotychczasowej pracy jest odkrycie kilkunastu nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych w województwach: śląskim, opolskim, mazowieckim, dolnośląskim i łódzkim.

Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone są kolejne ustalenia dotyczące ujawnienia nowych miejsc składowania takich odpadów. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *