zachmurzenie duże
14°
11°
niedziela
Reklama
Klub Radnych chce obniżenia diety radnym Rady Gminy Kamienica Polska!
19 czerwca 2020 r. | 11:29
5

Wspaniała inicjatywa radnych Gminy Kamienica Polska. Przedstawiciele Klubu Radnych złożyli do Przewodniczącego Rady Gminy Kamienica Polska projekt uchwały w sprawie obniżenia diety radnych Rady Gminy Kamienica Polska.

Klub Radnych proponuje obniżenie diety o 50 proc., co w skali roku da ok. 30 000 zł oszczędności.

Projekt uchwały w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Klub Radnych chce obniżenia diety radnym Rady Gminy Kamienica Polska!”

 1. Kasia pisze:

  I to się chwali!! ?
  Radni pokazują, że kasa nie jest najważniejsza w sprawowaniu mandatu.

  14
  5
 2. Mewa pisze:

  Zupełnie nie podoba mi się ten pomysł. Radni gm.Kamienica Polska mają diety dostosowane do zamożności gminy. Diety, które obecnie mają nie są nadzwyczaj wysokie. Radni też wydają na benzyne, drukowanie różnych dokumentów, wykonują liczne działania na rzecz Mieszkańców nieodpłatnie. Kupują też za pieniądze diety różne rzeczy na rzecz własnych miejscowości.Nie są to kokosy, a odpowiedzialność spada na Nich ogrmna i każdy Mieszkaniec może zarzucać Im, co tylko zechce.

  7
  21
  • Wujek pisze:

   Dieta jest rekompensatą, a nie pensją. Skutkami ubocznymi zmniejszenia o połowę diet lub ich zlikwidowania będą: nieobecności podczas obrad, faktury za paliwo, wypłacenie strart jakie poniósł Radny i inne rzeczy. I tak z kwoty 300zlotych Radny dostanie 1500.

   5
   1
 3. Wyborca pisze:

  Radni naszej gminy powinni pracować społecznie

  16
  3
 4. Mewa pisze:

  Nawet za wolontariat dostaje się pieniędze za bilety i na posiłek.

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *