zachmurzenie duże
14°
11°
niedziela
Reklama
fot. GBP w Kamienicy Polskiej
I Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy już za nami
23 czerwca 2021 r. | 10:30
0

19 czerwca 2021 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kamienicy Polskiej wraz z Kołem Emerytów i Rencistów w Kamienicy Polskiej zorganizowała I Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy. Przewodnikiem po Kamienicy Polskiej i okolicach był p. Marek Morzyk- Gminny oficer rowerowy.

25 miłośników “dwóch kółek “ przemierzyło razem 26 km. Najmłodsza uczestniczka miała 10 lat a najstarsza 65+.

Trasa rajdu przebiegała przez następujące miejscowości : start- GBP w Kamienicy Polskiej - Wanaty- Kolonia Borek- Zawodzie- Osiny- Dębowiec- Poraj- meta- siedziba Koła Emerytów i Rencistów w Kamienicy Polskiej. Na uczestników rajdu w gęstym lesie, czekała miła niespodzianka- Przewodniczący Rady Gminy p. Tomasz Nowowiejski wraz z żoną i synkiem dla każdego rowerzysty przygotowali butelkę wody oraz pyszny pożywny batonik.
Chwile oddechu rowerzyści “złapali” w “Domu nad Wartą” dzięki uprzejmości p. Mirosława Nowowiejskiego który stworzył miejsce opowiadające o historii naszej okolicy.

Na koniec rajdu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek. Pyszne domowe ciasta, chleb ze smalcem, kiszone ogórki oraz grill sprawiły że każdy mógł nadrobić spalone kalorie. Piękne leśne tereny, opowieści p. Marka Morzyka o przyrodzie i historii, energia i dobry humor oraz wspaniała wakacyjna pogoda sprawiły że już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu. /Gminna Biblioteka Publiczna w Kamienicy Polskiej/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *