zachmurzenie duże
16°
piątek
Reklama
GOPS w Kamienicy Polskiej przyjmuje wnioski o dodatek węglowy
22 sierpnia 2022 r. | 10:10
1

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamienicy Polskiej rozpoczął przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3000 zł.

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe; kominek; koza; ogrzewacz powietrza; trzon kuchenny; piecokuchnia; kuchnia węglowa; piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi.

Z uwagi na liczne pytania w sprawie dodatku węglowego dla osób, które wcześniej kupiły węgiel ze sklepów Polskiej Grupy Górniczej lub Węglokoksu, zwróciłem się w tej sprawie do Ministerstwa Klimatu i Środowiska.  Wydział Komunikacji Medialnej Departamentu Edukacji i Komunikacji poinformował mnie, że osobom, które zakupiły węgiel wcześniej po "atrakcyjnej cenie", również przysługuje dodatek węglowy.

Osoby zainteresowane ubieganiem się o dodatek węglowy zobowiązane są złożyć wniosek bezpośrednio w GOPS w Kamienicy Polskiej lub poprzez ePUAP.

Wniosek można pobrać STĄD.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “GOPS w Kamienicy Polskiej przyjmuje wnioski o dodatek węglowy”

  1. pajk pisze:

    Najważniejsza w tym wszystkim rzecz nie została przypomniana!

    cyt” Zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.”

    Piszę w kontekście domów – a jest ich bardzo wiele, – które mają kominek (nieważne czy jest tam do celów rekreacyjnych, jako dodatkowe czy główne źródło ciepła). Zdecydowana większość zainstalowanych w domach kominków/wkładów kominkowych służy wyłącznie do opalania sezonowanym drewnem lub brykietem z prasowanego drewna. Tylko w śladowej ilości kominków na rynku, można palić węglem, co deklaruje producent urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *