zachmurzenie duże
-6°
-6°
niedziela
Reklama
Dzielnicowy złapał złodzieja w Kamienicy Polskiej
28 sierpnia 2019 r. | 09:00
1

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Poczesnej potrzebował zaledwie godzinę, aby ustalić okoliczności zdarzenia i zatrzymać 65 -latka, który chwilę wcześniej dokonał włamania do pomieszczenia gospodarczego a następnie skradł kosiarkę spalinową oraz klucze nasadowe. Śledczy postawili już mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem.

Kilka dni temu Komisariat Policji w Poczesnej otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w Kamienicy Polskiej widziany był mężczyzna, który wynosił kosiarkę spalinową. Na miejsce został skierowany dzielnicowy mł.asp. Kamil Wojtasik, który w trakcie wykonywania czynności na posesji w krzakach ujawnił skradzioną kosę. Pomieszczenie gospodarcze w którym znajdowała się kosiarka było otwarte a w środku brakowało także kluczy nasadowych. Jak się okazało sprawca przez cały czas był w pobliżu posesji i obserwował całą sytuację z ukrycia. Na widok dzielnicowego zaczął uciekać. Jednak szybka reakcja mundurowego pozwoliła na jego zatrzymanie.

Jak ustalili policjanci nie był to pierwszy konflikt z prawem, mężczyzna kilka dni wcześniej opuścił zakład karny. Teraz 65-latek odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Jedna odpowiedź do “Dzielnicowy złapał złodzieja w Kamienicy Polskiej”

  1. Marcin pisze:

    Gratulacje dla dzielnicowego tylko jedno pytanko dlaczego na zdjęciu jest inny dzielnicowy a nie Kamil Wojtasik??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *