zachmurzenie duże
15°
13°
sobota
Reklama
Dynamiczny rozwój Klubu Sportowego UKS “Dwójka” Kamienica Polska
06 sierpnia 2019 r. | 09:53
0

Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Kamienica Polska  z roku na rok rozwija się coraz szybciej,  realizując swoje sztandarowe programy oraz podejmując nowe inicjatywy.

W tym sezonie Koszykarki naszej drużyny po raz pierwszy uczestniczyły w rozgrywkach U18K organizowanych przez Śląski Związek Koszykówki.  Jako debiutanci wynieśliśmy z tego sezonu dużo nauki, która mamy nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości. Oprócz tego dziewczęta uczestniczyły również w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Kobiet w powiecie częstochowskim, Pucharze Polski Kobiet oraz w wielu turniejach, dzięki czemu każda zawodniczka rozegrała odpowiednią liczbę meczów.

Pozostając dalej w temacie damskiego basketu nie możemy  nie wspomnieć o młodszych grupach. Dziewczęta z grupy 9 – 12 lat w ostatnim okresie ciężko trenowały, dzięki czemu w nadchodzącym sezonie będą reprezentowały UKS w rozgrywkach Mini Koszykówki organizowanych przez Śląski Związek Koszykówki.

Za to najmłodsza grupa 6-9 lat, która powstała w 2018 roku robi ciągły progres i mamy nadzieje, iż w najbliższym czasie będzie mogła uczestniczyć w odpowiednich turniejach,  które przyniosą im dużo radości i satysfakcji.

Chwaląc osiągnięcia i rozwój naszych kobiet w różnych kategoriach wiekowych nie możemy nie pochwalić męską drużynę seniorów, którzy w tym roku odnieśli historyczny sukces i w wyjątkowym stylu zdobyli MISTRZOSTWO Częstochowskiego Nurtu Basketu Amatorskiego.

UKS Dwójka organizuje bardzo dużo różnych inicjatyw w ramach których nasi zawodnicy i zawodniczki a także uczniowie Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Liceum w Kamienicy Polskiej mogą uczestniczyć w wielu warsztatach i autorskich programach „uks2kp”. Są to między innymi cykliczne zajęcia z psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą, trenerem przygotowania motorycznego, trenerem mobility i wiele innych. Klub stara się też angażować w takie zajęcia rodziców aby mieli więcej narzędzi i świadomości w prawidłowy rozwój dziecka na wielu płaszczyznach.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również reaktywowana sekcja szachowa, gdzie zajęcia prowadzi Pan Tomasz Morzyk.

UKS bierze udział w różnych programach organizowanych przez Fundację Santander, Fundację Orlen, Ministerstwo Sportu itp. po to by jak najlepiej rozwijać swoich wychowanków i zapewnić im jak największe możliwości.

Oczywiście działalność klubu jest wspierana również przez Gminę Kamienica Polska oraz lokalne firmy.

Dzięki środkom własnym, Gminnym oraz Funduszu Sołeckiego udało się w tym roku wyposażyć halę sportową w dwa nowe kosze do koszykówki, z których można będzie korzystać podczas zajęć sportowych.

W tym roku UKS Dwójka Kamienica Polska obchodził Jubileusz, który dzięki pozyskanym środkom  z  LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA „Bractwo Kuźnic” mógł odbyć się z pompą. Zorganizowany został Turniej Koszykówki duży turniej dla różnych grup wiekowych. Lokalne środowisko koszykarskie zintegrowało się podczas imprezy jubileuszowej. Odbyły się warsztaty z trenerem młodzieżowej kobiecej kadry Polski w koszykówce Panem Adamem Kubaszczykiem. Zawodniczki mogły również odbyć treningi z Kacprem Lachowiczem.  Przeprowadzono szereg warsztatów dla różnych grup wiekowych. Całość trzy dniowego wydarzenia była wielkim sukcesem i wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni  z udziału w tej imprezie co wiąże się z tym iż również organizatorzy mogli ogłosić wykonanie zadania w stu procentach.

UKS w każdym roku stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej i ma nadzieję, że przy wsparciu i życzliwości dotychczasowych partnerów uda mu się te cele osiągnąć.

Radosław Ciejpa/UG Kamienica PolskaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *