zachmurzenie umiarkowane
28°
25°
czwartek
Reklama
UG Poczesna
DW791 na terenie gminy Kamienica Polska już otwarta
28 października 2022 r. | 11:23
0

We wtorek oficjalnie została otwarta i oddana do użytku droga wojewódzka nr 791 na terenie gmin Poczesna, Kamienica Polska i Poraj. W otwarciu wziął udział m.in. marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Jak poinformowała gmina Poczesna, teren został całkowicie odwodniony, wybudowano nowy most, powstały dwa ronda, wybudowane zostały chodniki - po 2 kilometry z każdej ze stron drogi. Do tego, wyznaczona została trasa dla rowerów i wybudowano energooszczędne oświetlenie drogowe poprzez zainstalowanie lamp LED – w sumie 135. Całość kosztowała blisko 220 mln zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *