zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
czwartek
Reklama
Śląskie Smaki
Dołki z Kamienicy Polskiej wpisane na Śląską Listę Produktów Tradycyjnych
23 listopada 2022 r. | 12:19
0

Festiwal Śląskie Smaki promuje Listę Produktów Tradycyjnych. Jest to lista produktów, które charakteryzują się tradycyjną, ugruntowaną w czasie przynajmniej 25-letnią metodą wytwarzania, których jakość lub wyjątkowe cechy i właściwości wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji. Produkty wpisywane na Listę Produktów Tradycyjnych powinny stanowić element dziedzictwa kulturowego regionu, w którym są wytwarzane oraz powinny być elementem tożsamości społeczności lokalnej.

Wiedzieliście, że na listę trafiły właśnie racuchy drożdżowe zwane Dołkami, które wywodzą się z Gminy Kamienica Polska? Być może nazwa ta pochodzi od dawnego sposobu smażenia racuchów w formie z wgłębieniami...

Ze Śląskimi Smakami można zapoznać się TUTAJ. /Śląskie Smaki/

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *