zachmurzenie duże
25°
23°
środa
Reklama
Dąb szypułkowy w Kamienicy Polskiej nie jest już pomnikiem przyrody
07 lipca 2023 r. | 12:08
0

Rada Gminy Kamienica Polska podjęła uchwałę w sprawie zniesienia formy ochrony przyrody dla pomnika przyrody.

Rada zniosła formę ochrony przyrody dla drzewa gatunku dąb szypułkowy o obwodzie pnia 430 cm, mierzonym na wysokości 130 cm, zlokalizowanego na działce nr ewid. 235/3 w miejscowości Kamienica Polska, ul. Marii Konopnickiej (przy drodze z Osin), uznanego za pomnik przyrody Rozporządzeniem Nr 4/96 Wojewody Częstochowskiego z dnia 6 lutego 1996 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie uznania za pomnik przyrody (Dz. Urz. Województwa Częstochowskiego z 1996 roku nr 2 poz. 5).

Dlaczego tak się stało? Jak wyjaśniła rada, z uwagi na utratę wartości przyrodniczych i krajobrazowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa powszechnego.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *