słabe opady deszczu
23°
20°
środa
Reklama
fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Centrum Usług Społecznych powstanie w Kamienicy Polskiej
11 października 2023 r. | 09:00
0

Urząd Gminy Kamienica Polska podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego na realizację projektu „CUS - Nowe spojrzenie na usługi społeczne". Umowy podpisało dziesięć samorządów.

- Centra Usług Społecznych, projekt wart blisko 63 mln zł, jest przykładem jak „pracują” fundusze unijne, bo przypomnijmy – jest to przedsięwzięcie w całości zrealizowane o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. Społeczeństwa się zmieniają. Każdy pojawiający się problem wykuwa jednocześnie potrzebę jego rozwiązania. Dzięki CUS na pewno jakość usług społecznych wzrośnie, a gminy będą zbierały nowe, dobre doświadczenia. Życzę wszystkim sukcesów w realizacji tego projektu i jednocześnie skuteczności działania. Zwłaszcza, że CUS to przedsięwzięcie wielowymiarowe, bez podziału na jakiekolwiek limity wiekowe, skierowane właściwie do każdej grupy mieszkańców – zaakcentował marszałek Jakub Chełstowski.

Łączna wartość złożonego wniosku o dofinansowanie projektu wynosi 62 999 914,86 zł. Gmina Kamienica Polska na ten cel wyda 3 025 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *