słabe opady deszczu
17°
15°
sobota
Reklama
fot. UG Kamienica Polska
“Być jak Ignacy” w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej
02 kwietnia 2021 r. | 12:03
0

Uczniowie z klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej przystąpili do ogólnopolskiego programu - "Być jak Ignacy". Uczniowie, jako „Młodzi eksperymentatorzy”, dyskutują na tematy ważne i przyszłościowe, m.in.: jak mogą wyglądać nasze miasta w przyszłości, by zmniejszyć szkodliwość zanieczyszczeń powietrza i związanych z tym chorób, jak mogą wyglądać pojazdy przyszłości i w jaki sposób będą się one poruszały, czym mogłyby być napędzane, czy to tylko teoretyczne rozważania, czy coś w tych kwestiach już się dzieje?

Celem programu naukowego „Być jak Ignacy”, który cieszy się popularnością już od pięciu lat jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczanie oraz popularyzację osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. Organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a program jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Działania rozbudzają w młodzieży odpowiedzialność za środowisko, chęć zdobywania wiedzy, dzielenia się pomysłami oraz twórcze myślenie. I to właśnie daje nadzieję, że młodzi ludzie będą działać i współpracować również w przyszłości. Współpraca i wzajemne relacje są przecież w działaniu i osiąganiu celów najważniejsze. /UG Kamienica Polska/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *