zachmurzenie duże
-2°
-3°
niedziela
Reklama
Apel Wójta Gminy Kamienica Polska
20 marca 2020 r. | 11:28
0

Poniżej przekazuję apel Wójta Gminy Kamienica Polska w związku ze stanem epidemicznym na terenie naszego kraju.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Mieszkańców zostały wprowadzone na terenie Gminy Kamienica Polska zalecenia i postanowienia Rządu RP oraz polecenia Wojewody Śląskiego.

Wszystkie placówki oświatowe oraz jednostki kultury, świetlice środowiskowe zostały zamknięte. Zaplanowane wcześniej spotkania, zawody i inne wydarzenia zostały odwołane. Apeluję, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. Apeluję również o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie przestrzegania higieny. Należy mieć na uwadze, iż przebywanie na ulicach i w supermarketach, sklepach i innych miejscach publicznych jest bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia nas wszystkich.

Wprowadziłem również ograniczenia pracy Urzędu Gminy. Przed wizytą w Urzędzie Gminy, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy z wybranym referatem i ustalenie trybu załatwienia sprawy. W miarę możliwości, proszę o przełożenie wizyt w Urzędzie.

Ograniczenia w pracy wprowadziły również Ośrodek Zdrowia i Przychodnia Lekarska w Kamienicy Polskiej oraz inne instytucje użyteczności publicznej.

Pragnę dodać, iż ważne i rzetelne informacje można znaleźć na stronie internetowej Gminy Kamienica Polska: kamienicapolska.pl w zakładce Koronawirus oraz na tablicach ogłoszeniowych.

Zachęcam do śledzenia stron internetowych gov.pl Wszystkie publikowane tam informacje to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny.

Apeluję, aby w tych trudnych dniach wykazywać odpowiedzialność, solidarność oraz wzajemne wsparcie.

Proszę także  o zachowanie spokoju, podejmując zalecane środki ostrożności.

Wójt Gminy Kamienica Polska
Adam TajberDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *