zachmurzenie duże
16°
piątek
Reklama
yt
Uważajcie na wilki w Osinach
28 czerwca 2019 r. | 08:48
2

Urząd Gminy Kamienica Polska ostrzega, że na terenie lasów przyległych do miejscowości Osiny (leśnictwo Dębowiec) zaobserwowano obecność wilków. Po sygnałach docierających od mieszkańców, którzy naocznie widzieli wilki w lesie, urząd skontaktował się w tej sprawie z Nadleśnictwem Złoty Potok.

Nadleśnictwo potwierdziło, że na terenie Dębowca żyją wilki.

Wilk, choć jest drapieżnikiem i może być niebezpieczny dla człowieka, to jednak z reguły boi się ludzi i unika z nimi kontaktu (z natury jest zwierzęciem płochliwym).

Apelujemy jednak do Mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie.2 odpowiedzi na “Uważajcie na wilki w Osinach”

  1. BM pisze:

    Fantastyczna sprawa! Wilki to wspaniale zwierzeta, ich obecnosc gwarantuje zdrowy ekosystem. Wilk nigdy nie zaatakowal czlowieka-robi to jedynie w obronie wlasnej a bajka o “Czerwonym Kapturku” to tylko… bajka. Inteligentny lokalny biznesman moze zarobic spore pieniadze na turystyce! Po wprowadzeniu wilkow do Parku Yellowstone in USA, ilosc turystow tak sie zwiekszyla, ze dochody roczne gminy wzrosly o dodatkowe 5 mln dollarow.

    18
    1
  2. Eco pisze:

    Wilków już niema bo smród z firmy w Osinach je udusil w lesie??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *