zachmurzenie duże
środa
Reklama
Gmina wyrównuje drogi. Mieszkańcy Osin mają pretensje o ulicę Górniczą
26 kwietnia 2019 r. | 09:35
5

Skontaktowali się ze mną zbulwersowani mieszkańcy Osin, którym nie podoba się fakt, że na ulicy Górniczej wprost do bramy firmy, która od wielu miesięcy zatruwa środowisko, została wyrównana droga. Mieszkańcy pytają, kto płaci za wysypanie drogi do Ferrokoloru?

Zwróciłem się zapytaniem do gminy w tym zakresie. Według Wójta Adama Tajbra, wszystkie drogi gminne, w tym również ul. Górnicza, Dębowa, Jasna, Spacerowa w Osinach zostały wyrównane materiałem drogowym w ramach bieżących remontów dróg. Wszystkie nierówności na drogach gminnych zostały usunięte, ponieważ zagrażały bezpieczeństwu uczestnikom ruchu drogowego.

Sytuacja być może bulwersuje, ale prace wyrównawcze według gminy odbywały się zgodnie z harmonogramem i budżetem, który przyjęła rada gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Gmina wyrównuje drogi. Mieszkańcy Osin mają pretensje o ulicę Górniczą”

 1. PYTANIE pisze:

  To co mają zostać dziury? Nie rozumie

  1
  2
 2. Mariola pisze:

  Dziur nie ma to fakt ale …. Samochody która jadą niestety z niemałą prędkością w stronę Ferokolor rozjeżdżają to w cholerę na boki i za chwilę dziury będą z powrotem. Po drugie unosi się z tego taki kurz że oddychać nie można i wszystko osiada na pobliskich domach . Wystarczyłoby raz pożądną drogę zrobić z konkretnego materiału a nie co roku dziury byle czym łatają kasa leci i guzik z tego jest .
  Bez sensu.

 3. Dbaj o środowisko pisze:

  Pytanie do Autora artykułu:
  Czy Wójt wyjaśnił skąd poszły pieniądze na poprawę nawierzchni na odcinku na prywatnym terenie f-my PW inż. Ryszard Bożek? Tabliczka teren prywatny a droga wysypana, Czy f-ma zapłaciła Gminie za naprawę? Może kierownik dogadał się po cichu z f-mą albo i gorzej z Gminą i za gminne pieniądze poprawił dojazd? Poprosimy o wyjaśnienie a zastawianie się bezpieczeństwem mieszkańców jest conajmniej nie na miejscu. Wystarczy popatrzeć na fot i widać, że nie wszystkie drogi są w zadowalającym stopniu objęte pracami wyrównawczym.
  Chcielibyśmy zobaczyć zakres tego zadania i jeśli zakończone, proszę o informacje kto to odbierał.

  6
  2
 4. Eco pisze:

  Po takim wyrownaniu zostaly tylko pasy namalowac i wstęgę przeciąć wlodarzom ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *