zachmurzenie duże
-6°
-6°
niedziela
Reklama
“Dziś znowu śmierdzi w Osinach” – i tak od wielu tygodni…
27 lutego 2019 r. | 13:59
3

Panie Pawle, dziś znowu śmierdzi w Osinach - wczoraj dostałem taką informację od jednego z mieszkańców. Dziś również dostałem zdjęcia i film od mieszkanki z Osin, która poinformowała mnie, że "smród jest masakryczny".

Czy naprawdę nie da się czegoś z tym zrobić?

PAWEŁ GĄSIORSKI

Dlatego w Osinach tak śmierdzi!

Dlatego w Osinach tak śmierdzi!

Gepostet von Gmina Kamienica Polska am Mittwoch, 27. Februar 2019

3 odpowiedzi na ““Dziś znowu śmierdzi w Osinach” – i tak od wielu tygodni…”

 1. Bolo pisze:

  Żąda się od mieszkańców aby dbali o ekologie a firma ma w nosie smrodzi nadal i sie smieje gdzie jest Wojt i inne organy ?????????….

  11
  2
 2. Lola pisze:

  Oj śmierdzi śmierdzi… A komu śmierdzieć będzie, zależy od wiatrów, jako że śmierdzi tam gdzie zawieje, czyli nie tylko Osiny ale także i na Zawodzie smrodek zawita i do Poczesnej, i po lesie gęsto się ściele. W Osinach głównie dotyczy to ulicy Górniczej, Dębowej, Jasnej, Leśnej, Osiedlowej, Szkolnej… tak więc niejako jest to lokalny problem, o którym nie wszystkim mieszkańcom Osin wiadomo, bo nie wszystkich mieszkańców ten problem dotyka. Tylko jest jedno ale – zarówno przedszkole jak i szkoła mieszczą się w obszarze rażenia, czyli smrodek dopada tych, którzy obronić się nie mogą – nasze dzieci. A zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez WIOŚ wartości dopuszczalne chlorowodoru w naszej okolicy są przekroczone, a i amoniak, i tlenki żelaza, chlor i pył też się w powietrzu znajdą. Pozwolę sobie przytoczyć fragment z pisma WIOŚ w temacie skutków wdychania chlorowodoru: “W kontakcie z żywą tkanką działa żrąco, powodując uszkodzenia skóry i błon śluzowych oczu, dróg oddechowych. Najczęściej chlorowodór ma kontakt z organizmem przez wdychanie par, co prowadzi do podrażnienia górnych dróg oddechowych. Objawami są chrypka, poczucie duszności, katar, kaszel, kłucie w klatce piersiowej, krztuszenie, bóle i zawroty głowy…. Działanie par na oczy powoduje stany zapalne spojówek i uszkodzenie rogówki. Objawami są bóle okolic oka, łzawienie i światłowstręt. W cięższych przypadkach podrażnienie może doprowadzić do utraty wzroku…”. Pismo to jak najbardziej jest dostępne w gminie do poczytania… Tak więc drodzy rodzice i mieszkańcy, nasze katarki i bóle gardła i alergie trwające cały rok może mają zupełnie inne podłoże? I może warto się tym bliżej zainteresować?
  I tak na koniec: Ja w imieniu mieszkańców żyjących w strefie smrodu, tych którzy cierpią, mogę stwierdzić, że mimo zgłaszania, monitorowania, proszenia o pomoc i ratunek i to od ponad roku, rezultat walki jest jeden: jak śmierdziało tak śmierdzi…

  11
  2
 3. TOMASZ CHWIST pisze:

  Czy szanowna pani lola może podać imię i nazwisko skoro jest taka odważna i wchodzi na teren prywatny zakładu? Czy tylko umie się pięknie unosić na forum? Ja mieszkam na ulicy szkolnej i nie czuje tego zapachu a doskonale go znam bo tam pracuje ten zapach nie dociera nawet do budynkow mieszkalnych. Myślę że Osińskie grono ochrony środowiska doskonale zdaję sobie sprawę że całe rodziny zbierają grzyby koło zakładu zimą zjeżdżają na sankach z hałdy więc jakoś im ten zapach specjalnie nie przeszkadza. A Osińskie grono ochrony środowiska doskonale wie że jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie prawda pani lolu?

  1
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *