zachmurzenie umiarkowane
28°
25°
czwartek
Reklama
Co do środowiska “wypuszcza” firma z Osin?
20 lutego 2019 r. | 12:28
15

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kamienica Polska, Wójt Adam Tajber poinformował, że sprawą jednej z firm z Osin, która jest bardzo uciążliwa dla mieszkańców, zainteresował się Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Sanepid. Chodzi o zanieczyszczenia przy zastosowaniu procesów chemicznych, jakie ta firma "wypuszcza" do środowiska.

Wielokrotne protesty i zawiadomienia w końcu przynoszą skutek w postaci zainteresowania się tym przez Urząd Marszałkowski. Sprawa wypuszczanych gazów i pyłów do powietrza jest badana przez różne instytucje. Na razie, pomimo licznych protestów, właściciel tej firmy nic sobie z tego nie robi i nadal "truje" środowisko.

Do tematu z pewnością jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Co do środowiska “wypuszcza” firma z Osin?”

 1. Wyborca pisze:

  raczej trzeba zapytać co tak śmierdzi i co oni palą?

  10
  5
 2. Dbaj o środowisko pisze:

  Sprawa ciągnie sie od października 2017r. Patrząc na to co sie dzieje wygląda na to, że właściciel firmy ma zarówno środowisko jak i zdrowie okolicznych mieszkańców głęboko w poważaniu.

  17
  3
 3. mark pisze:

  Co to za firma ??

  11
  2
 4. anonim pisze:

  trzeba wyrzucic od nas tego truciciela

  12
  2
 5. REBE pisze:

  Polecam trochę odpowiedzialności za słowa. A gdzie jakiekolwiek dowody. Ostatnio WIOŚ robił badania z których wynika że we wsi stężenie było O,8 a koło zakładu 0,2. To kto kogo truje. Wygląda na to że wieś paląc śmieci truje. A gdzie inni którzy w okolicy mają zakłady i spalają nie wiadomo co, nawet nocą. Z badań i pomiarów wynika że emisja z zakładu na który tak plujecie jest kil;ka razy niższa od dopuszczalnych norm. I badania te są w WIOŚ. A wszyscy Ci co piszą to najpierw zastanowili by się czy cokolwiek się na tym znają. A ten niby ” dym” wydobywający się z komina to para wodna.

  4
  12
  • Dbaj o środowisko pisze:

   Zastanawiam się co Panem/Panią powoduje żeby podważać zasadność stwierdzonego przez WIOŚ faktu zagrożenia zdrowia przez emitowany chlorowodór. Normy szkodliwego dla zdrowia chlorowodoru przekroczone kilkonastokrotnie. Proponuje wizytę w WIOŚ i zapoznanie sie z zebraną dokumentacją. Para wodna drogi Panie/Pani nie gryzie w oczy i nie powoduje problemów z oddychaniem. Dodatkowo sugeruję spacer wokół zakładu szczególnie w godzinach wieczornych kiedy zakład pod osłoną nocy emituje najwięcej.

   5
   4
  • Miko pisze:

   Trudno dyskutować z ludźmi , którzy mają zapisane w genach dążenie do samozagłady

   5
   1
 6. Miko pisze:

  Wygląda na to , że władza nie ma żadnej władzy , skoro od uruchomienia tej trującej produkcji w listopadzie
  2016 roku , minęło dwa lata , i do tej pory nie zatrzymano tej produkcji . Smaczku dodaje fakt , że zarządza ta produkcją komendant O.SP. w Osinach ,

  5
  2
 7. Bolo pisze:

  Wyglada na to ze badania byly robione na postoju firmy i z kominka nic nie lecialo a szkoda tak zwana para?

  6
  1
 8. Mariola pisze:

  Firma Ferokolor smrodzi niesamowicie i nic sobie z tego nie robi. Ludziom wciskają kit że to para wodna . Śmiech. Smród gryzie w gardło że nie można oddychać . Trzeba w końcu zmusić właściciela do założenia filtrów.

  5
  2
 9. TOMASZ CHWIST pisze:

  Od nas to znaczy od kogo? Może tak ci wszyscy którzy tak ochoczo się tu wypowiadają nie bali by się podać nazwiska. Kretyński nick to żadna oznaka odwagi. A badania były gdy zakład “szedł” pełną parą i nie pod osłoną nocy guzik wiecie ludzie

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *