zachmurzenie duże
16°
piątek
Reklama
WOŚP ponownie zagra w gminie Kamienica Polska
13 stycznia 2023 r. | 13:21
0

Gmina Kamienica Polska kolejny raz zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem w ramach 31. finału.

W tym roku Orkiestra gra dla wszystkich – małych i dużych, a celem zbiórki jest walka z sepsą. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Żyj zdrowo w zdrowym świecie - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki.

Sztab organizowany przez Szkołę Podstawową w Kamienicy Polskiej przyłączy się do tej akcji po raz dwudziesty drugi. W sumie z dwudziestu jeden naszych dotychczasowych finałów do Fundacji WOŚP w Warszawie wysłaliśmy kwotę: 943 756,20 zł.

Młodzież Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej wraz z przyjaciółmi: Szkołą Podstawową w Poczesnej, LO Kamienica Polska, OSP Huta Stara A i absolwentami dołączyła do grona kilkudziesięciu tysięcy wolontariuszy WOŚP. W sklepach na terenie gminy zlokalizowane są puszki stacjonarne, do których można wrzucać datki aż do dnia finału. Wspierać sztab #4230 można również wpłacając dowolną kwotę do Skarbonki lub wziąć udział w aukcji allegro. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *