zachmurzenie duże
16°
piątek
Reklama
fot. UG Kamienica Polska
Relacja z Nocy Muzeów w Kamienicy Polskiej
23 maja 2019 r. | 11:26
0

W niedzielę 18 maja Muzeum Regionalne w Kamienicy Polskiej brało udział w Międzynarodowej "Nocy Muzeów".

Zgodnie z ideą tej Nocy, Mieszkańcy naszej Gminy mieli możliwość zwiedzania Muzeum w niepowtarzalnej nocnej atmosferze. Ten wyjątkowy dzień poświęcony został historii Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kamienicy Polskiej. O godzinie 18.00. nastąpiło oficjalne otwarcie „Nocy Muzeów”.

Dyrektor GOKSiR Szymon Kuśnierczyk przywitał Gości i zaprosił na występ Orkiestry Dętej OSP Kamienica Polska pod batutą kapelmistrza p. Henryka Nowaka oraz występ Zespołu Folklorystycznego "Kamienica" W murach Muzeum zorganizowana została wystawa ukazująca historie, wyposażenie naszych Druhów i Druhen na przestrzeni lat. Przybyłe jednostki pod budynek Muzeum zaprezentował swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy, cieszący się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników.

Na przestrzeni lat sprzęt pożarniczy się zmieniał, dlatego można było porównać go ze stojącą ręczną pompą konną, która dopełniała całości początków straży ogniowej. Każdy uczestnik imprezy mógł skosztować przysmaku tutejszej kuchni, jakim są DOŁKI, przygotowane przez członkinie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kamienicy Polskiej. Na zakończenie tego dnia, każdy indywidualnie mógł obejrzeć wystawy, eksponaty Muzeum obcując z historią tak daleką, a bliską sercu.. Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy na comiesięczne spotkania w Muzeum i do uczestnictwa w "Nocy Muzeów" za rok. /UG Kamienica Polska/

fot. UG Kamienica Polska

fot. UG Kamienica Polska

fot. UG Kamienica Polska

fot. UG Kamienica Polska

fot. UG Kamienica Polska

fot. UG Kamienica Polska

fot. UG Kamienica PolskaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *